© 2017 created by Meet the Street

Tel: +420 725 600 876 | Email: meetthestreet@seznam.cz

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • 2156336_edited

Hip hop je kultura, životní styl, který vznikl na ulici. Na té ulici, kam se v noci bojíme jít. Ano hip hop vyrostl z podhoubí plného zbraní, drog, rasové nenávisti a chudoby, ale přesně díky tomu se z hip hopu stala kultura bohatá, respektující, plná znalostí, tradic a lidí, které navzájem propojuje něco silnějšího než jen tato temná ulice.

 

A to s námi poznáte. Chceme očistit kulturu, která je nám blíž, než si myslíme. Chceme vám ukázat, že z kluka, který sprejuje po zdech se může stát uznávaný umělec, který prodává svá díla v nejprestižnějších galeriích, že tanečnice nemusí mít konzervatoř, aby se stala nejúspěšnější ve svém oboru, že díky točení na hlavě můžete získat kromě plešky i místo na parketě vedle Madonny, že ze sprostých básniček můžete jednou vytvořit singl, který budou hrát všechna rádia.

Meet the Street je pohodová akce určená pro příznivce streetové komunity. Cílem je jí podpořit a rozvíjet. Chceme tvořit nové možnosti pro umělce pouliční kultury a zajistit větší zájem podpory veřejnosti, médií a sponzorů.

Tématem letošního ročníku jsou elementy hip hopu, které budou představovány a propojovány v rámci celodenního programu. Vše bude o sloučení elementů, které vznikaly společně a postupem času se oddělili. Chceme tak poukázat, zdůraznit a podpořit propojenost všech komunit a žánrů, jež mají společnou historii, kterou je nutné si připomínat.

 

Kromě zájmu o rozvoj komunity je posláním festivalu i zapojení veřejnosti, zvláště pak lidí, na které hip hopová kultura působí nepřímo jako například rodiče a přátelé samotných členů komunity. Prostřednictvím přednášek, ukázek, workshopů apod. se budeme snažit začlenit tyto lidi do komunity a přiblížit tak její fungování i těm, kteří se k informacím dostávají jen zprostředkovaně například pomocí médií. Cílem je zbourat stereotypy, kterými je pouliční kultura poznamenána a seznámit veřejnost s bohatou kulturou a historií hip hopu a podpořit tak porozumění mezi různými názorovými a generačními skupinami.

Meet the Street

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now